پیاده سازی سیستم گاورنر فشار آب علاوه بر گاورنر دور موتور جهت کنترل پمپ
1398/8/10    
بازدید: 334
پیاده سازی سیستم گاورنر فشار آب علاوه بر گاورنر دور موتور جهت کنترل پمپ
پیاده سازی گاورنر دور موتور بر روی موتورهای دیزل قدیمی با کنترل دریچه گاز اهرمی و مکانیکی ( غیر الکتریکی )امکان استفاده از سیستم دیزل ژنراتور ، دیزل کمپرسور و دیزل پمپ در تمامی توانهای زیر سطح نامی آن را میسر می نماید . زیرا تنظیم اهرم دریچه گاز ( شانه گاز ) در یک سطح خاص ( روش معمول قدیمی ) تنها امکان استفاده بهینه از ژنراتور در یک سطح از توان نامی را می هد و در صورت افزایش توان مصرفی یا کاهش آن ( قطع یا وصل دستگاههای مصرف کننده شبکه برق دیزل ژنراتور ) موتور دیزل یا زیر بار می افتد به همراه افت فرکانس و جریان و یا اینکه در صورت کاهش مصرف ، فرکانس تولیدی را بالا می برد ( بیش از 50 هرتز).
استفاده از سیستم گاورنر در دیزل ژنراتور باعث می گردد دیزل ژنراتور در هنگام تغییر بار مصرفی ( کاهش یا افزایش ) دچار افت زیر بار و یا عدم هماهنگی بار مصرفی با توان تولیدی زنراتور نگردد که این تغییرات خود را به صورت تغییر فرکانس نشان می دهند . همچنین باعث افزایش عمر موتورهای دیزل و سیستم دیزل ژنراتور می گردد .
جهت حل این مشکل راه حل استفاده از دریچه گاز الکتریکی و برد گاورنر ( نمونه خارجی ) است که این راه حل قابل اجرا بر روی انواع موتورها نیست و جهت پیاده سازی آن نیاز به تغییراتی مکانیکی در سیستم موتور و همچنین نصبسنسور پیکاپ بر روی فلایویل دارد . راه حل مناسب دیگر برای عدم تغییر سیستم موتور دیزل استفاده از گاورنر با اکتیویتور الکتریکی است که با کابل پدال ، دریچه گاز موتور را کنترل می کند . اما این سیستم نیز مخصوص موتورهای دیزل Cummins می باشد و هزینه نسبتاً بالایی بدلیل وارداتی بودن دارد و کماکان نیازمند نصب سنسور پیکاپ فلایویل می باشد . هزینه گاورنر و اکتیویتور دریچه گاز تولیدی این گروه نسبت به نمونه خارجی موجود بسیار کمتر است . همچنین سنسور پیکاپ روی فلایویل حذف شده است و به همین دلیل هیچ وابستگی به نوع موتور دیزل ندارد . حذف سنسور نه تنها باعث کاهش هزینه می گردد بلکه باعث سهولت نصب و قابل استفاده بودن سیستم بر روی تمامی انواع موتورهای دیزل می گردد .
کنترل سرعت و قدرت موتور دیزل بر این اساس بسیار دقیقتر از سنسور پیکاپ می باشد و در نتیجه در دقت خروجی و کنترل سیستم موثرتر است . در نتیجه این سیستم قابلیت تنظیم فرکانس با دقت صدم هرتز و یا فشار با دقت دهم بار (bar) را دارد .درباره ما

  شرکت مینیاتور الکترونیک شهپر با هدف توسعه ی تولید دانش فنی و محصولات داخلی در زمینه های صنعتی و فنی ، علی الخصوص برق و الکترونیک شکل گرفته است که تاکنون فعالیت های گسترده ای در این زمینه نموده است و نیاز داخلی از سیتم های مهعم و کاربردی را در صنعت برطرف کرده است .

تماس با ما

 • آدرس : اصفهان ، ابتدای هشت بهشت غربی ، ساختمان کیان ، واحد 4
  تلفکس : 32686991 - 031
  32750561 - 031
  32750562 - 031
  ایمیل : miniatureelextronics@gmail.com
  کد پستی : 69189 - 81548

مناسبت ها