پیاده سازی سیستم الکترونیکی کنترل و نظارت فشار در مدار پایپینگ
1398/8/10    
بازدید: 255
 پیاده سازی سیستم الکترونیکی کنترل و نظارت فشار در مدار پایپینگ
در سیستم جدید پیاده سازی شده بر روی پمپ های آتش نشانی با نصب سنسور فشار الکترونیکی امکان مانیتورینگ دائمی فشار پمپ به صورت الکترونیکی وجود دارد . از این مزیت می توان در سیستم ایمین و عملکرد پمپ استفاده بهینه ای نمود . با استفاده از مدار اکترونیکی کنترل و مانیتورینگ فشار آب می توان فشار شبکه آب و همچنین دور موتور را بر اساس آستانه فشار قابل تحمل پمپ و مدار پایپینگ کنترل نمود . همچنین در صورت انسداد خروجی و یا خطای کاربری در عملکرد پمپ و افزایش فشار ناگهانی به صورت اتوماتیک و الو فشار شکن ( ورود آب به مخزن ) را باز نموده همچنین دور موتور را به سرعت کاهش داده تا پس از رفع عیب توسط کاربر دوباره عملکرد پمپ آغاز گردد .
این سیستم مجهز به اعلام هشدار صوتی ( آلارم ) و نوری (LED) است که بر روی پنل عقب خودرو قابل نصب است .
در صورتیکه افزایش فشار ناگهانی به میزانی بیشتر از آستانه فشار قابل تحمل پمپ علاوه بر موارد فوق امکان فعال سازی Remote Shutdown خودرو نیز توسط سیستم کنترل وجود دارد . در صورتیکه در روش قدیمی تنها یک Safety Valve فشار شکن وجود داشت و امکان هشدار به کاربر ، کاهش دور موتور و یا Remote Shutdown موتور وجود نداشت
با استفاده از سیستم فوق امکان پیاده سازی گاورنر فشار آب و فوم هم میسر می گردد . در این سیستم فشار مطلوب کاربر توسط یک ولوم که بر روی پنل قابل نصب است ، تنظیم می گردد و پس از فعال سازی گاورنر از روی پنل فشار شبکه مطابق مقدار مطلوب کاربر تنظیم می گردد . در نتیجه با تغییر تعداد خروجی های آب ( کاهش یا افزایش ) به سرعت تغییرات ناشی از تغییر خروجی ها را جبران می کند . در این سیستم نیازی نیست که یک کاربر خروجی ها را باز یا بسته نماید و کاربر دیگر اقدام به تغییر دور موتور با گاز دستی جهت جبران فشار به صورت کاهشی یا افزایشی نماید. این سیستم به صورت اتوماتیک دور موتور مورد نیاز جهت جبران و تثبیت فشار مطلوب کاربر را ایجاد می کند . با قطع سیستم گاورنر از روی پنل امکان کنترل دستی با گاز دستی برای کنترل قدرت و دور موتور میسر می گردد اما سیستم مانیتورینگ فشار به جهت ایمنی در کل مدت درگیری پمپ ( فعال بودن ) فعال است .
 درباره ما

  شرکت مینیاتور الکترونیک شهپر با هدف توسعه ی تولید دانش فنی و محصولات داخلی در زمینه های صنعتی و فنی ، علی الخصوص برق و الکترونیک شکل گرفته است که تاکنون فعالیت های گسترده ای در این زمینه نموده است و نیاز داخلی از سیتم های مهعم و کاربردی را در صنعت برطرف کرده است .

تماس با ما

 • آدرس : اصفهان ، ابتدای هشت بهشت غربی ، ساختمان کیان ، واحد 4
  تلفکس : 32686991 - 031
  32750561 - 031
  32750562 - 031
  ایمیل : miniatureelextronics@gmail.com
  کد پستی : 69189 - 81548

مناسبت ها